Recenzja Adama Barucha - The Soundtrack Of My Life - The world's finest and most eclectic collection of record reviews. "...Krzysia Gorniak – “Moments”


"Moments" jest to siódmy album polskiej gitarzystki jazzowej i kompozytorki Krzysi Gorniak, nagrany w kwartecie z udziałem pianisty  Zdzisława Kalinowskiego, basisty Łukasza Makowskiego, perkusisty Grzegorza Grzyba lub Gniewomira Tomczyka. Album prezentuje dziewięć kompozycji, z których pięć to oryginalne utwory Górniak, jeden jest skomponowany przez nią i pianistę Andrzeja Mikulskiego, dwa utwory to kompozycje greckiego basisty Evangelosa Tzimkasa, który grał na debiutanckiej płycie Górniak, a ostatnia kompozycja to utwór basisty Makowskiego.

Muzyka na płycie jest melodyjnym głównym nurtem jazzowym,  z doskonałymi kompozycjami, które prezentują szerokie spektrum emocji i nastrojów. Dźwięk gitary dominuje w całości, grając wyraźne pojedyncze dźwięki i harmoniczne struktury akordowe, które w zasadzie potrzebują jedynie ograniczonego wsparcia z sekcji rytmicznej i klawiszowych. Górniak przez lata rozwijała dojrzałe brzmienie i styl, a album jest spójny i profesjonalny. Niektóre miłe wpływy muzyki światowej są również włączone do muzyki, w niektórych utworach.

Wszyscy zaangażowani muzycy grają świetnie od początku do końca i mają okazję pokazać swoje osobowości w partiach solowych, ale Górniak jest oczywiście liderem i dyktuje warunki. Jej brzmienie gitarowe jest eleganckie i demonstruje jej absolutny ładunek instrumentu. Zdecydowanie różni się od wszystkich innych gitarzystów na polskiej scenie, a jej wyjątkowe podejście do instrumentu stawia ją we własnej klasie.

Wygląda na to, że ten album jest bardziej zorientowany na Fusion niż się spodziewałem, co nie jest tak oczywiste w grze na gitarze, ale bardziej w częściach granych przez zespół. Na szczęście na tym albumie wciąż jest wystarczająco dużo stylu Jazz, aby działał w ramach Jazzu. Solówki Gorniak są starannie sprawdzane i nie wchodzą w typowy wyścig z nutami, co sprawia, że ​​wiele albumów Fusion jest trudnych do zniesienia.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to wspaniały album gitarowy, który powinien sprawić, że miłośnicy gitar zmoczą wargi z zachwytem, ​​a który jest również bardzo dostępny dla szerokiego grona słuchaczy, bez kompromisów w zakresie jakości kompozycji i występów. W połączeniu z doskonałą jakością dźwięku, jaką oferuje album, jest to album, którego miłośnicy muzyki nie powinni przegapić! ".


http://www.adambaruch.com/reviews_item.asp?item=105459

zamów z

merli amazon shop