PROJEKTY

Krzysia Górniak MomentsKrzysia Górniak Moments to nowatorski projekt muzyczny, którego trzon to to trio gitara, kontrabas i perkusja, a także fortepian. Z jednej strony muzycy czerpią z pozyskanego już doświadczenia muzycznego w zakresie klasyki, jazzu i innych gatunków, a z drugiej – dążą do odkrywania nowych przestrzeni dźwiękowych. Brzmienie zespołu nawiązuje do stylistyki ECM, to nowoczesne europejskie granie, artyści dzięki podróżom i wykształceniu na międzynarodowych uczelniach  (Norwegia, Austria) realizują muzykę na wielu odrębnych płaszczyznach.

Członkowie

Krzysia Górniak - urodzona w Olsztynie, "najciekawsza gitarowa jazzwoman w Polsce" (Jazz Forum 7-8/2006 str. 27) grająca na gitarze elektrycznej, kompozytorka, producentka, aranżerka. Obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą m.in. w Austrii, Francji, Niemczech, Grecji, Słowenii. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Wydała 6 płyt, których była kompozytorką, aranżerką i producentką: TALES (2002), ULTRA (2004), GARDEN OF LOVE (2008) EMOTIONS (2008), FEELINGS (2012), TRIBUTE TO NAT KING COLE (2015). Obecnie uczestniczy w wielu projektach (współpraca m.in. z: Maciej Miecznikowski - wokal,  Evangelos Tzimkas - gitara basowa (Grecja), Paweł Pańta - kontarbas, Wojciech Gogolewski - piano, Ewa Mikulska - wokal, Zdzisław Kalinowski – piano, Łukasz Makowski - kontrabas, Michał Grott - gitara basowa, Krzysztof Ścierański - gitara basowa,  Wojtek Pilichowski - gitara basowa, Kuba Badach – wokal). Kompozycja Krzysi Górniak "Blue" z płyty "Ultra" znalazła się w finale konkursu kompozytorskiego  "International Songwriting Competition 2005", gdzie jurorami są m.in. Tom Waits,  Joss Stone,  Sonny Rollins, Macy Gray, John Scofield czy Steve Vai, a na 15 tys. zgłoszeń do finału przeszło tylko 12 piosenek.

Pat Metheny o jej pierwszej płycie "Tales" napisał:
"I have been listening to your CD - and you all sound really good on there! Nice blend between you and I think it is great that you seem to be working hard on trying to get your own group sound and concept happening!"

Łukasz Makowski - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz na Griegakademiet w Bergen w Norwegii, na kierunku klasyczny kontrabas solowy. Jest muzykiem ze sporym doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Między innymi grał koncerty solowe z Orkiestrą Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz z Bergen Unge Kammerorkester (młodzieżową orkiestrą kameralną). Współpracuje z jednymi z najlepszych muzyków na polskiej, norweskiej, amerykańskiej, szwedzkiej, oraz brytyjskiej scenie jazzowej (U.S.A-Eddie Henderson, John Beasley, U.K- Tony Kofi, Winston Clifford, Norwegia- Alf Wilhelm Lundberg, Norvald Dahl Szwecja- David Sundby), Piotr Słopecki, Piotr Baron, Jan Freicher, Grzegorz Lewandowski, Krzysia Górniak, Piotr Karol Sawicki, Tomasz Grochot, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Mateusz Śliwa, Michał Borowski, Tomasz Filipczak, Maciej Strzelczyk, Tomasz Grochot, a w latach 2004 – 2005 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni (m.in. przy przedstawieniach "Muzyka Gershwin", "Roxi Bar") W 2014 roku współpracował z Teatrem Rampa w Warszawie w spektaklu MusicaLove. Od 2005 roku stał się częścią środowiska jazzowego w Bergen. W ramach różnych projektów koncertował w klubach "Madam Felle" (Evans Jazz Club), Vamoos, La Bottega Italiana, oraz Swing’n’Sweet w Bergen. W 2008 i 2009 roku występował na festiwalch jazzowych w Polsce (Świdnickie Noce Jazzowe‘08, Świdnica), (Jazz Spring Festival’08, Częstochowa), Norwegii, (Silda Jazz Festival w Haugesund|’08 i 09), Anglii, (London Jazz Festival’08, Londyn), Jazz Festival Katowice'11, oraz na Ukrainie (Jazz Bez Festival'11) z John Beasley European.

Więcej o Łukaszu Makowskim na: www.lukaszmakowski.com

Zdzisław Kalinowski – pianista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale fortepianu. Współpracował min. z: Krzysztofem Ścierańskim, Kazimierzem Jonkiszem, Grzegorzem Piotrowskim, Marcinem Nowakowskim, Grażyną Łobaszewską, Lidią Kopanią, Andre Ochodlo, Bogdanem Kierejsza, Markiem Dyjakiem, Piotrem Machalicą, InGrid, Patrycją Kazadi, Krzysią Górniak (płyta "Emotions" i "Garden of Love"), Blue Cafe (gościnnie - płyta "Four Seasons"), Ajagore (gościnnie - płyta "Zimowe Sny"), Maciejem Miecznikowskim (aranżacja materiału na płytę "Czarodzieje"), Adamem Wendtem (aranżacja materiału na płytę "Adam Wendt Plays Komeda Smooth"), Teatrem My (muzyka do spektakli: "Single i Remiksy", "Kochanie Na Kredyt", "Single po Japońsku"), SMOKIE (aranżacje na orkiestrę symfoniczną do muzyki zespołu - premiera w Sali Kongresowej w Warszawie w 2010 roku). Zdobył I Nagrodę w konkursie Natalii Kukulskiej "Aranżator" za aranżacje utworu Artystki.

Grzegorz Grzyb (ur. 2 listopada 1971 w Stargardzie Szczecińskim) – polski perkusista, sideman, muzyk sesyjny. Jako syn i młodszy brat perkusisty gra od najmłodszych lat. Na początku muzycznej drogi najbardziej inspirowały go swing i be-bop. W późniejszym okresie zafascynowała go muzyka fusion. Jako swą wielką inspirację wymienia Jaco Pastoriusa. Znany jest ze współpracy z wieloma polskimi muzykami jazzowymi, m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim, Wojtkiem Staroniewiczem, Maciejem Sikałą, Sławomirem Kulpowiczem, Tymonem Tymańskim, Leszkiem Możdżerem, a także z licznymi muzykami zagranicznymi. Od roku 2008 jest stałym członkiem krakowskiej grupy Laboratorium. Prowadzi również zajęcia warsztatowe, m.in. w ramach festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku. Poza muzyką jego życiową pasją jest kolarstwo. W 1995 otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fornograficznego Fryderyka kategorii Album roku - muzyka tradycji i źródeł za album "Luksus" zespołu Szwagierkolaska.

Marcin Jahr - Edukację muzyczną na instrumentach perkusyjnych rozpoczął w 1983 w Liceum Muzycznym w Bydgoszczy, w klasie prof. Janusza Mikołajczaka. Liceum Muzyczne ukończył w 1988 roku z wyróżnieniem. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Stanisława Proksy (studia na tej uczelni w latach 1988-1992). Uzyskał tytuł magistra sztuki – specjalizacja w zakresie instrumentów perkusyjnych. Był związany z bydgoskimi klubami muzycznymi (m.in. „Bogartem” i „Mózgiem”) i różnymi formacjami muzycznymi. Profesjonalną karierę rozpoczął w Kwintecie Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego (1987). Później współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem (CD pt. "Lonely Town" zostało uznane przez czytelników czasopisma "Jazz Forum" Płytą Roku 1995), Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem "New Presentation", Karolem Szymanowskim, Brandonem Furmanem i Jackiem Niedzielą, Piotrem Baronem, Zbigniewem Namysłowskim; okazjonalnie z Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem, Michałem Kulentym i z wieloma innymi. Z większością z tych wykonawców nagrał ok. 20 płyt dla różnych wytwórni. 

  Brał udział w festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą , tj. kilkakrotnie Jazz nad Odrą, Jazz Jamboree, Jazz Standard Festival Siedlce, "Jazz w Muzeum" w Ostrowie Wlkp., Pori Jazz Festival `87 (Finlandia), Istanbul Festival `93 (Turcja), ’99 Euro Big Band Matusza Jakabcica (Bratislava, Słowacja)

Więcej o Marcinie Jahrze: http://www.marcinjahr.com

Tribute to Nat King Cole - Maciej Miecznikowski & Krzysia Górniak

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu unikatowy projekt muzyczny Tribute to Nat King Cole Macieja Miecznikowskiego i Krzysi Górniak. W maju 2015 ukazała się płyta Tribute to Nat King Cole, która jest hołdem złożonym wielkiemu wokaliście i pianiście, w 50. rocznicę jego śmierci.

Maciej Miecznikowski, popularny wokalista i instrumentalista o charakterystycznym głosie, szczególnie pięknie brzmiącym w romantycznym repertuarze i Krzysia Górniak znana gitarzystka jazzowa, której delikatność i kobiecość w połączeniu z wirtuozerią jest unikatem na rynku muzycznym stworzyli wyjątkowy duet. To połączenie dwóch różnych temperamentów i osobowości muzycznych. W ich wykonaniu światowe przeboje Nat King Cole’a, m.in. "Unforgettable", "Route 66", "When I Fall In Love”, wyśpiewane i zagrane z uczuciem, w niekonwencjonalnych aranżacjach na dwie gitary i wokal brzmią świeżo i nowocześnie. Tribute to Nat King Cole to granie intymne, blisko ucha i pełne emocji.

Na płycie gościnnie wystąpili:

  • Paweł Pańta – kontrabas, (zdobywca Grammy 2014 za płytę Night in Calisia z Włodek Pawlik Trio)
  • Adam Lewandowski – perkusja,
  • Atom String Quartet - jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie

Na koncertach Maciej & Krzysia wprawiają słuchaczy w chwile zadumy i uniesienia. Połączenie świetnego kontaktu z publicznością i niespożytej energii jest gwarancją udanego, rozrywkowego koncertu. To projekt doskonały zarówno na małe, kameralne imprezy, jak i na duże sceny.

Repertuar z płyty można zaprezentować w kilku różnych odsłonach:

  • Duet: Maciej Miecznikowski- wokal + gitara, Krzysia Górniak - gitara
  • Kwartet: Maciej Miecznikowski, Krzysia Górniak + sekcja rytmiczna
  • Oktet: Maciej Miecznikowski, Krzysia Górniak + sekcja rytmiczna + kwartet smyczkowy
  • Maciej Miecznikowski, Krzysia Górniak + sekcja rytmiczna + orkiestra smyczkowa

Maciej Miecznikowski urodzony w sercu Kaszub, muzyk i wokalista, autor piosenek, a także showman i osobowość telewizyjna. Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym – absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru. Już nie raz swoimi występami zaskakiwał publiczność. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach opolskich. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych. Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów. Po 12 latach występów z rozrywkową formacją Leszcze, w 2012 rozpoczął występy solowe, w których łączy znane przeboje z wpadającymi w ucho piosenkami z nowej płyty "Będzie z nami dobrze".

Więcej o Macieju Miecznikowskim na: www.maciejmiecznikowski.pl

Friends at Home - Krzysia Górniak & Olga Barej

Friends at Home powstał dzięki niezobowiązującym spotkaniom  przyjaciół w domu. Muzyka to ich pasja i sens życia. Grają przepiękne znane i lubiane piosenki w ciekawych aranżacjach na wokal i dwie gitary. Podczas koncertów Friends at Home dominuje atmosfera pełna relaksu i dobrego humoru. To muzyka świetna na duże koncerty, ale także na imprezy zamknięte, czy kameralne spotkania. Olga Barej, którą widzieliśmy w trzeciej edycji X Factor, a także w ostatniej Voice Of Poland, jest obdarzona niezwykłą charyzmą i osobowością sceniczną przyciągającą uwagę dużymi możliwościami wokalnymi. Krzysia Górniak to  legenda gitary jazzowej, która dzięki niezwykłym umiejętnościom improwizatorskim  dodaje wspaniałe partie solowe i wypełnia całość ciepłym filingiem. Martin Polak znany jako akompaniator i gitarzysta zespołu Pectus,  towarzyszył wielu wokalistom jako gitarzysta rytmiczny.  Friends at Home to dobra jakość i świetna zabawa.

Olga Barej, głos, uśmiech i naturalna sceniczna osobowość Olgi potrafią oczarować każdego słuchacza. Wie jak stworzyć na scenie wyjątkowy, intymny klimat, lecz nieobce są jej też mocne, rockowe dźwięki. Finalistka trzeciej edycji programu X Factor. Energetyczne występy Olgi wywołują żywiołowe reakcje publiczności. W muzyce odnalazła swoją siłę. Głos, uśmiech i naturalna sceniczna osobowość Olgi potrafią oczarować każdego słuchacza. Wie jak stworzyć na scenie wyjątkowy, intymny klimat, lecz nieobce są jej też mocne, rockowe dźwięki. Finalistka trzeciej edycji programu X Factor, gdzie wykonywała utwory takich gwiazd rocka jak Aerosmith czy Skunk Anansie. Od zmysłowej, kobiecej strony dała się poznać, jako laureatka Szansy na Sukces w 2011 roku. Energetyczne występy Olgi wywołują żywiołowe reakcje publiczności. W muzyce odnalazła swoją siłę. Świadomie porusza się w muzycznych stylach, pozostając wierną lirycznym soulowym balladom i czarnym brzmieniom. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma zespołami i DJami z europejskiej sceny muzycznej. Jej pełne charyzmy live acty porywają klubowiczów w Polsce, Francji i czeskiej Pradze. Aksamitna, ciemna barwa głosu Olgi przypomina Duffy. Na międzynarodowym festiwalu piosenki „Malwy” Olga określona została „polską Barbrą Streisand”. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem na swój pierwszy solowy album. Urok osobisty, wyjątkowy głos i charyzma sceniczna sprawiają, że liczne grono fanów Olgi cały czas rośnie. 2013 - Finalistka III edycji X Factor 2012 - III miejsce w konkursie Piosenka jest Dobra na Wszystko 2011 - występ w finale Szansy na Sukces w Sali Kongresowej 2011 - udział w programie Bitwa na Głosy w drużynie Nataszy Urbańskiej 2010 - wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Polskiej Piosenki "Malwy" 2010 - wygrana Szansy na Sukces z zespołem PIN

Martin Polak, gitarzysta, kształcił się PSM II st. W Poznaniu, Akademii Muzycznej w Katowicach, Współpracował m.in. z zespołem Pectus oraz z wokalistami znanymi z programów m.in. The Voice of Poland i The Voice of Switzer

Garden Of Love - Krzysia Górniak & Szymon Pejski

Krzysia Górniak & Szymon Pejski

"Garden of Love" jest podróżą, wiecznym latem, romantycznym obrazem malowanym pięknymi dźwiękami i poetyckimi tekstami, jest dotykiem młodości i pięknymi zapachami, najsłodszymi smakami naszych pragnień.

Spotkali się przypadkiem... (Akcja: legendarny klub """Diuna" w Warszawie).

Był piękny wieczór, kwitły pachnące bzy a wokół panowała atmosfera w pełni oddychającej wiosny...

Grała muzyka, zaciekawiony dźwiękami wszedł do wnętrza klubu... On – młody, przystojny, pełny oczekiwań i artystycznych wyzwań, Ona – przyciągająca przytulnym brzmieniem gitary i beztroskim uśmiechem skupiła na sobie jego dyskretne spojrzenie.

Tego wieczoru rozmawiali całą noc o muzycznych podróżach, uniesieniach, radościach, tęsknotach. Szybko okazało się, że łączy ich wspólna wrażliwość i odczuwanie piękna świata realnego i świata muzycznej wyobraźni. Podobnie tęsknili za pięknymi zachodami Słońca i dobrym czasem mijającym bezpowrotnie. Tamtej nocy jeszcze o tym nie wiedzieli ale już wtedy powstał "Garden of Love", ogród w którym bywają nie tylko natchnieni artyści ale może być tam każdy.

Na pewno każdy kto zanurzy się w Ogrodzie Miłości, unoszony piękną muzyką i aksamitnym głosem poczuje oniryczny klimat pozwalający oderwać się od trosk dnia codziennego. Warstwa tekstowa w tym pysznym, muzycznym torcie jest opowieścią o wielkich uczuciach, o powrotach po rozstaniach i tęsknocie za emocjami, które wszyscy znamy. Jest to opowieść o pięknej Miłości i jej także destrukcyjnych siłach, z którymi zmagamy się i staramy się je okiełznać jak mijający czas za pomocą fotografii.

Szymon Pejski – wokal, kompozycje, aranże: Polski wokalista, kompozytor, autor piosenek, producent muzyczny, performer. Kształcił się w Vocaltec Actontown w Londynie (wokal) oraz Szkole Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w Łodzi (klasa instrumentów perkusyjnych, klasa fortepianu). Autor muzyki do filmów (“My Rimpocze", “Winter Reise" oraz “Autistc Disco") i współautor wielu projektów muzycznych, z których głównym jest SteamLove. Jego projekt to energetyczne połączenie soul, funk i pop ze współczesnymi brzmieniami.

Więcej o Szymonie Pejskim na: Facebook

zamów z

merli amazon shop